3 VIISI KUIDAS JÄTTA MEELDE INIMESTE NIMESID

Posted by | No Tags | Määratlemata

Blogi on kolinud Kevin Chrisi uue artistilehe mustkunstnik Kevinski alla.

See vana hea klassikaline. Oled kuskil üritusel-peol ja näed, et kaugelt keegi naeratab ja vaatab sind. Endamisi mõtled korra, et ju vist näed siis täna eriti seks välja. Juba suvalised naeratavad! Aga ootamatult kuskilt kaugelt mälusopist, mida arvasid üldse enam mitte eksisteerimast, hakkab koitma. Tegu ei olegi sinu kujutletava sarmiga, vaid see on mingisugune vana tuttav kuskilt, no üldse kohe ei meenu. Naeratad vastu ja sinu kõige suurimaks hirmuks võttis ta nüüd suuna sinupoole ning on kohe, kohe kohal. Paanika! 


Sul on kaks varianti, kas hakata eest ära kõndima ja kassi-hiire mängu mängima (mis oleks eriti tobe) või panna viimased ajurakud tööle ja see nimi kuskilt välja võluda. Kübar jäi koju nii, et sealt ei tule täna midagi – peab enda mäluga hakkama saama.

Kuna pidev tehnoloogiale toetumine on võtnud sult ka kümnepiires arvutusoskuse ning viinud su konstantsesse mäluauku siis otsid veel tulutult, aga paaniliselt enda peast kasvõi mingisuguseidki häguseid mälupilte, konteksti ja kõige enam NIME. Nime, mis aitaks sul kuidagigi sellest piinlikust olukorrast, mis kohe, kohe siin välja pääseda, aga ei. Ta on kohal. Keerutades ja lootes, et kuidagiviisi see nimi kuskilt lõpuks välja tuleb põrud totaalselt,  jätad lolli mulje ja jääd häbisse. Jooksed esimesel võimalusel vetsu ja googledad: “Kuidas jätta meelde inimeste nimesid?”. Palju õnne, oled õiges kohas!

Kurikuulsa raamatu “How to Win Friends and Influence People” autor Mr. Dale Carnegie ütles: “Inimese nimi on temajaoks kõige magusam ja tähtsam heli ükskõik mis keeles”, nii et kui sa tahad järgmine kord head muljet jätta, luua teistega usaldustunnet ja tugevamat sidet siis loe see artikkel läbi. 

1. KUULA

Kõigepealt peaks alustama õige mõtteviisiga. Võta omale eesmärk ja näe vaeva, et inimeste nimed meeles hoida. Pööra neile tähelepanu ja KUULA!

2. VISUALISEERI

Kuna ajul on palju kergem meelde jätta pilte, kui sõnasid siis proovi tähelepanu pöörata mõnele märkimisväärsele füüsikalisele omadusele tutvumise ajal. Samal ajal, kui te räägite proovi seostada tema nime millegi visuaalsega. Näiteks, kui ta nimi on Martin Sokk siis kujuta ette, et tal on peas suur sokk. Kui ta nimi on Oliver Põder siis pane talle Põdra sarved pähe. (see ei ole nali, mida imelikum seda parem. Te ei kujuta ettegi millised te kõik minu peas välja näete). 

Teine variant sama tehnikat kasutades oleks ette kujutada mõnda sama nimega tuttavat või kuulsust. Kui tutvud kellegi Eveliniga siis kujuta teda näiteks kohvik Komeedi katusel koos Evelin Ilvesega õrnalt õõtsumas. 

3. KORDA

Kellegagi rääkides korda tema nime niipalju, kui võimalik (aga mitte liiga palju, jätaksid väga kahtlase mulje). Mitte ainult ei aita see luua tugevamat sidet, vaid on hea moodus nime kinnistamiseks.

*BOONUS: Küsi mingisugune täpsustav küsimus tema nime kohta või tee mõni kompliment samal teemal. “Huvitav nimi, kust see tuli?” – Ilmselge, et seda tehnikat saab kasutada vaid siis, kui kellelgi ongi huvitav nimi. 

Nimede meelde jätmine võib nõuda sinult esialgu küll veidi pingutust, aga selles kogu asja mõte ongi. Kellegi nime meeldejätmine tekitab temas usaldustunde. Just nagu oleksite vana tuttavad ja sind tegelikult ka huvitab mida neil öelda on. Nad tunnevad ennast tähtsana, meeldejäävana ja on vastutasuks palju vastuvõtlikumad ning võivad sulle nii mõnegi ukse avada. 


No Comments

Comments are closed.